Wiertnica HBE 1000

Hydrauliczna jednostka wiertnicza do wiercenia otworów na słupki ochronnych barierek drogowych

W pełni automatyczna jednostka wiertnicza HBE 1000 zamontowana jest na stabilnym podwoziu gąsienicowym z wieńcem obrotowym i gumowych łańcuchach. Jednostka napędzana jest dwucylindrowym silnikiem wysokoprężnym Hatz, który sprawdził się w wielu maszynach budowlanych.

Ponieważ przywiązujemy olbrzymią rolę do stabilności, przesunięcie 1,8 m od krawędzi przedniej łańcucha do środka młota nie stanowi problemu. Wytrzymała przekładnia obrotowa napędzana jest poprzez silnik hydrauliczny Torque i dostosowana jest dzięki stabilnym łożyskom wałeczkowo-stożkowym do znacznych sił.

W przeciwieństwie do innych urządzeń wierniczych łańcuch urządzenia jie jest napędzany silnikiem, lecz za pomocą wytrzymałego cylindra hydraulicznego, niewymagającego kontroli/konserwacji. Zaletą jest – uzyskiwanie ekstremalnej siły odciągającej (około 2,5 t) i prawidłowego ciśnienia docisku przy minimalnym zużyciu oleju.

Wymiana i regulacja listew ślizgowych we wszystkich elementach ruchomych takich jak np. prowadnica i rura przesuwna oraz stabilne zawory hydrauliczne dostosowane do maszyn budowlanych w jakości „MADE IN GERMANY” gwarantują długi okres eksploatacji urządzenia. Elektryczny układ włączania młota i pneumatycznie sterowany układ zasysania pyłu ze zintegrowaną prowadnicą wiertła świadczą o zastosowaniu najbardziej nowoczesnych rozwiązań technicznych.

 

Dane techniczne HBE
DŁUGOŚĆ TRANSP.: 3400 mm
SZEROKOŚĆ TRANSP.: 2000 mm
WYSOKOŚĆ TRANSP.: 2200 mm
CIĘŻAR: 3000 kg
GŁĘBOKOŚĆ OTWORU: OKOŁO 1500 mm
ŚREDNICA OTWORU ZA POMOCĄ WIERTŁA 4``: 110mm - 205mm
PRZESUW OD PRZEDNIEJ KRAWĘDZI ŁAŃCUCHA DO ŚRODKA OTWORU: 1800mm
MOMENT OBROTOWY NAPĘDU OBROTOWEGO: OKOŁO 1000Nm
ILOŚĆ UDERZEŃ MŁOTA PRZY 6 bar: 1400l/min
SILNIK WYSOKOPRĘŻNY HATZ 2L41C: 24,4 KW

 

 

 
 
     

Jakieś niejasności ... Masz pytania?

Kontakt